ROTOMAT

DUŻA SIAŁA
WYSOKA SKUTECZNOŚĆ
NISKA CENA

Wirówka elektryczna ROTOMAT została zaprojektowana ze szczególnym uwzględnieniem parametrów odlewania stopów stali. Dzięki dużej sile odśrodkowej i mocnemu momentowi obrotowemu, uznawana jest za jedną z najskuteczniejszych odlewni elektrycznych.

ROTOMATY od ponad 25 lat pracują w najcięższych warunkach, można mieć absolutną pewność co do ich niezawodności i wytrzymałości.

TECHNOLOGIA

PODWÓJNIE ŁAMANE RAMIĘ

Ramię odlewni posiada dwie dodatkowe osie obrotu. Dzięki temu „podwójnemu złamaniu” ramienia, zwiększono moment rozruchowy i tym samym skuteczność odlewniczą wirówki.

AUTOMATYCZNY START

Wirowanie uruchamiane jest automatycznie w momencie zamknięcia pokrywy. Równocześnie elektromagnetyczny zatrzask blokuje pokrywę uniemożliwiając jej otwarcie podczas wirowania.

POJEMNE TYGLE

Specjalnie zaprojektowane tygle o wyjątkowo szerokim wygłębieniu umożliwiają równomierne topienie przez płomień palnika nawet 20 kostek stopu.

SYSTEM SAMOPOWROTNY

Samopowrotny mechanizm ramienia, po zakończonym wirowaniu automatycznie ustawia je pod właściwym kątem co niweluje ryzyko błędnego ustawienia ramion przez użytkownika i gwarantuje właściwy przebieg procesu odlewania

AUTOMATYCZNE WYWAŻANIE

Prosty w obsłudze, automatyczny system wyważania ramienia ułatwia codzienną eksploatację. Kosze na pierścienie zostały tak ukształtowane aby umożliwić stosowanie wszystkich rodzajów form odlewniczych

EFEKTYWNOŚĆ = MOC

W odlewni ROTOMAT pracuje silnik specjalnie zaprojektowany dla tego urządzenia. Posiada zwiększony moment obrotowy, co w połączeniu z dokładnie obliczoną przekładnią gwarantuje maksymalną sprawność odlewniczą.

s

BEZPIECZEŃSTWO

PRACUJ BEZ STRESU

Ergonomiczne, intuicyjne sterowanie umożliwia jednoczesną obsługę wirówki i palnika bez stresu wynikającego z pracy z otwartym płomieniem.

WYŁĄCZNIK BEZPIECZEŃSTWA

Elektromagnetyczny układ kontroli z awaryjnym wyłącznikiem bezpieczeństwa uniemożliwia niekontrolowany start przy zaniku i powtórnym pojawieniu się napięcia

PEWNY ODLEW

Dodatkowy moduł przeciwwagi umożliwia odlewanie ponadnormatywnych, ciężkich pierścieni i form odlewniczych.

AKTYWNA OCHRONA

Rygiel przeciwwyważeniowy współpracuje z blokadą elektromagnetyczną. Jego zadaniem jest skuteczne zablokowanie pokrywy w przypadku silnego uderzenia od wewnątrz oraz odłączenie zasilania po otworzeniu odlewni.

MOCNA KONSTRUKCJA

ROTOMAT to urządzenie stworzone z myślą o długiej i ciężkiej pracy. Na trwałość maszyny ma wpływ solidna konstrukcja obudowy oraz wzmocnione elementy takie jak: masywne zawiasy, odporny na wysoką temperaturę, ergonomiczny uchwyt oraz stabilne, regulowane nóżki.

DLACZEGO ROTOMAT ?

WYSOKA SKUTECZNOŚĆ ODLEWANIA STALI

SPRAWDZONE SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

PROSTA, ERGONOMICZNA OBSŁUGA

AUTOMATYCZNE WYWAŻANIE

 

 

PARAMETRY TECHNICZNE

ROTOmat

WYMIARY ZEWNĘTRZNE
(a) 350; (b )660;  (c) 600
ILOŚĆ OBROTÓW
600
ZASILANIE
230 V/ 50 HZ
MOC
550W
WAGA
50 kg

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz nasz katalog

Karta katalogowa

Zobacz nasz katalog

Gwarancja

Zobacz nasz katalog

Serwis

Zobacz nasz katalog

Assistance

DANE KONAKTOWE: ROKO

ul.Bór 177, 42-200 Częstochowa

  tel.: +48 34 369 78 21

 mobile: +48 602 269 468  

   

 

 

CAD/CAM

 

 

Skanery 3D:

Drukarki 3D:
Frezarki:
Software:

 

 

 

 

 

PINAX SYSTEM

 

 

Informacje:

Urządzenia:
Materiały:
Akcesoria:

MEBLE

System zabudowy:

   Maestro

System oświetlenia:

  Optima PRO
  Optima ECO

 

 

 

 

URZĄDZENIA

Wtryskarki:

Piece do ceramiki:
Odlewarki:
Piaskarki:
Piece do synteryzacji:
Piece do wygrzewania:
Mieszadła:
Obcinarki:
Wyciągi:
Pinarki:

 

 

 

/****** Collapsing Nested Menu Items | Code by Elegant Themes ******/ ///