OPTIMA PRO

ODWZOROWANIE BARW
100 % STALOWA KONSTRUKCJA
OŚWIETLENIE LED

System oświetlenia ROKO OPTIMA – BIOVITAL został skonstruowany przez firmę ROKO specjalnie dla laboratoriów techniki dentystycznej. Jest zoptymalizowany pod względem mocy strumienia świetlnego, barwy i odwzorowania kolorów tak aby zapewnić możliwie naturalne warunki pracy dla technika dentystycznego.

ŹRÓDŁA ŚWIATŁA LED

Nowoczesne panele LED zapewniają stabilną emisje światła. Ich parametry są stale i nie zmniejszają się w trakcie pracy, jak ma to miejsce w tanich zamiennikach. Elektroniczna stabilizacja drgań światła, zabezpiecza przed zmęczeniem oczu spowodowanym nierównomiernym strumieniem światła.

 

 

TECHNOLOGIA

 

Odpowiednie oświetlenie stanowiska technika dentystycznego to klucz do efektywnej i wydajnej pracy. Niewłaściwe oświetlenie powoduje osłabienie zdolności koncentracji, przemęczenie, pogorszenie wzroku a nawet bóle głowy. Efektem niewłaściwego oświetlenia jest zmęczenie i spadek jakości pracy.

DEALNE ODWZOROWANIE BARW

Źródła światła lamp OPTIMA zapewniają perfekcyjne odwzorowanie barwy co jest istotne dla ustalania koloru w pracy z ceramiką i kompozytem. Klasę odwzorowania koloru określa współczynnik Ra o maksymalnej wartości 100. Bardzo dobry wynik to 80 Ra. Lampy Optima zapewniają odwzorowanie barw bliskie ideałowi – powyżej 90 Ra

 

OPTYMALNA MOC NATĘŻENIA ŚWIATŁA

Właściwe oświetlenie nie może być za słabe ani zbyt mocne ponieważ w obydwóch przypadkach będzie męczyło wzrok. Moc strumienia świetlnego wyraża się w luxach. Oświetlenie miejsca pracy powinno mieć minimum 1000 luxów.

Dzięki odpowiednim źródłom światła o mocy 36/72 Watt oraz specjalnej konstrukcji odbłyśnika, lampy OPTIMA zapewniają optymalną moc oświetlenia stanowiska pracy na poziomie: 1500/3000 lux.

NATURALNA, DZIENNA BARWA ŚWIATŁA

Źródło światła posiada określona „temperaturę” koloru wyrażana w Kelwinach – K. Ciepłe barwy jak np. klasyczna żarówka mają ciepłe – żółte zabarwienie ok 2700 K, zimne – niebieskie kolory ponad 9000 K. Idealna, naturalna barwa światła dziennego to 5500 K. Lampy OPTIMA osiągają parametry zbliżone do ideału – 5400 K gwarantując komfortowe warunki pracy.

100 % STALOWA KONSTRUKCJA

Praktycznie niezniszczalna, całkowicie stalowa konstrukcja lampy , odporna na uszkodzenia mechaniczne i temperaturę. Klosz lampy również wykonany ze stali, nie zostanie zniszczony przez płomień palnika jak w konstrukcjach z plastiku.

Stalowe ramiona maja możliwość blokady w dowolnym położeniu oraz regulację siły ruchu.

PRACA

 

SZTYWNA KONSTRUKCJA

Elementy przegubów i łączenia wykonane są z najwyższą precyzją, dzięki czemu ramiona pracują płynnie i stabilnie.

BLOKADA RAMION

W każdej chwili możesz zablokować położenie lampy w najbardziej optymalnej pozycji.

REGULACJA KLOSZA

Klosz lampy jest utrzymywany w pozycji horyzontalnej przez ramiona pantografu, jednak zawsze możesz jego położenie regulować indywidualnie.

TRWAŁA POWIERZCHNIA

Klosz lampy oraz ramiona pokryte są wytrzymała powłoka lakiernicza, odporna na wysokie temperatury i działania mechaniczne.

RASTER CHRONIĄCY PRZED OŚLEPIANIEM

Odpowiednia konstrukcja rastra kieruje strumień świetlny pionowo na blat. Żebra ustawione liniowo w stosunku do oczu użytkownika zapobiegają oślepianiu i redukują zmęczenie oczu podczas pracy.

ELASTYCZNY PANTOGRAF

System pantografu, skutecznie utrzymuje klosz w pozycji pionowej. Ramię pantografu zapewnia szeroki zasięg aby idealnie dostosować się do indywidualnych potrzeb.

UNIWERSALNA ESTETYKA

Nowoczesny design oraz ozdobna, dostępna w wielu kolorach, listwa umożliwia idealne dopasowanie lampy do każdego wnętrza.

DLACZEGO OPTIMA PRO ?

RASTER CHRONI PRZED OŚLEPIANIEM

ODWZOROWANIE BARW > 90 Ra

100% STALOWA KONSTRUKCJA

STABILNE PANELE LED

PARAMETRY TECHNICZNE

OPTIMA PRO

WYMIARY ZEWNĘTRZNE
(a)180/500; (b)480;  (c)620/850
WYMIARY KOSZA
(a)72; (b)183;  (c)480
MOC OŚWIETLENIA
3200 lx

ZASILANIE

230 V/ 50 HZ
TEMPERATURA BARWOWA
5400k
WAGA
4,5 kg

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz nasz katalog

Karta katalogowa

Zobacz nasz katalog

Gwarancja

Zobacz nasz katalog

Serwis

Zobacz nasz katalog

Assistance

DANE KONAKTOWE: ROKO

ul.Bór 177, 42-200 Częstochowa

  tel.: +48 34 369 78 21

 mobile: +48 602 269 468  

   

 

 

CAD/CAM

 

 

Skanery 3D:

Drukarki 3D:
Frezarki:
Software:

 

 

 

 

 

PINAX SYSTEM

 

 

Informacje:

Urządzenia:
Materiały:
Akcesoria:

MEBLE

System zabudowy:

   Maestro

System oświetlenia:

  Optima PRO
  Optima ECO

 

 

 

 

URZĄDZENIA

Wtryskarki:

Piece do ceramiki:
Odlewarki:
Piaskarki:
Piece do synteryzacji:
Piece do wygrzewania:
Mieszadła:
Obcinarki:
Wyciągi:
Pinarki:

 

 

 

/****** Collapsing Nested Menu Items | Code by Elegant Themes ******/ ///