MULTIPRESS PRO

30% WIĘCEJ MOCY

3 TRYBY PRACY

3 LATA GWARANCJI

We wtryskarkach MULTIPRESS PRO zastosowano najnowsze osiągnięcia techniki, uzyskując jednocześnie wyjątkowo korzystny stosunek ceny do możliwości użytkowych. Mikroprocesorowe systemy pomiarowe monitorują przebieg procesu technologicznego i zapewniają uzyskanie optymalnych, powtarzalnych efektów pracy.

TECHNOLOGIA

 

EFEKTYWNA PRACA OD 4 BAR

Wydajny system wtryskowy zapewnia skuteczną pracę i udane wtryski przy użyciu standardowego kompresora. Szeroki zakres ciśnienia pracy, od 4 do 10 bar umożliwia efektywny wtrysk dowolnych materiałów.

MIKROPROCESOROWA KONTROLA

Nad prawidłowym przebiegiem procesu wygrzewania czuwa nowoczesny, mikroprocesorowy układ pomiarowy wyposażony w wyświetlacze LED i panel dotykowy.

GRZENIE PUSZKI PRZED WTRYSKIEM

Konstrukcja układu grzewczego umożliwia podgrzewanie puszki przed procesem wtrysku, co zwiększa skuteczność i umożliwia wykonanie precyzyjnych elementów protezy.

DWA SYSTEMY W JEDNEJ MASZYNIE

Tuleja wtryskarek MULTIPRESS jest przystosowana do pracy z nabojami zamkniętymi fabrycznie oraz otwartymi. Możesz użyć gotowego naboju lub sam napełnić pustą łuskę dowolnym materiałem i dokonać udanego wtrysku.

SWOBODA WYBORU

Nowatorska konstrukcja wtryskarki umożliwia wtrysk dowolnych materiałów termoplastycznych. Dzięki czemu użytkownik zyskuje swobodę wyboru tworzywa, które najlepiej spełnia jego oczekiwania.

100 % AUTOMATYZACJA PROCESU

Proces wtrysku w MULTIPRESS PRO jest całkowicie zautomatyzowany. Praca technika ogranicza się wyłącznie do przygotowania pracy w wosku, zapuszkowania i wyparzenia. MULTIPRESS PRO sam kontroluje przebieg wygrzewania i wtrysku, sygnalizując poszczególne etapy pracy.

30 % WIĘCEJ MOCY

Mocny, wydajny siłownik pneumatyczny został zaprojektowany i wykonany specjalnie do wtryskarki MULTIPRESS PRO/MAX. Gwarantuje powtarzalność procesów i uzyskanie homogennej struktury materiału. Zapewnia ponad 30% więcej mocy przy 30% mniejszym ciśnieniu.

DO WSZYSTKICH MATERIAŁÓW

Multifunkcjonalność wtryskarek MULTIPRESS gwarantuje wtrysk wszystkich aktualnie produkowanych materiałów: acronu, poliamidów, akrylopolimerów, acetali oraz kopolimerów. Już dzisiaj MULTIPRESS jest przystosowany do pracy z nowymi materiałami na bazie PEEK i poliwęglanów, które pojawią się w niedalekiej przyszłości.

 

s

BEZPIECZEŃSTWO

 

OCHRONA PRZED POPARZENIEM

Osłona puszki i uszczelnienie układu wlewowego zabezpiecza użytkownika przed konsekwencjami rozszczelnienia puszki i ryzykiem wytryśnięcia stopionego tworzywa na zewnątrz.

WYTRZYMAŁOŚĆ MECHANICZNA

Masywna, stalowa konstrukcja gwarantuje bezpieczeństwo pracy i wysoką trwałość urządzenia. Mocna konstrukcja umożliwiająca pracę do 10 atm, inne wtryskarki mają blokady nawet do 6,5 atm.

NIEZALEŻNY SYSTEM WTŁACZANIA

Wymienny tłok roboczy zabezpiecza użytkownika przed zakleszczeniem się naboju w tulei, zablokowaniem siłownika i interwencją serwisu. W konstrukcji MULTIPRESS PRO tłok siłownika jest niezależny i nie ma styku z nabojem.

SYSTEMY ZWIĘKSZAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO I WYDAJNOŚĆ PRACY

VRS  – zmniejszający ryzyko blokady i uszkodzenia siłownika

CPRS – redukujący zużycie powietrza

SSS    – stabilizacja temperatury standby

POWTARZALNOŚĆ PROCESU

Parametr powtarzalności procesu w dolnych granicach temperaturowych jest istotny dla nowoczesnych tworzyw, które są wrażliwe na niewłaściwe parametry suszenia i wstępnego wygrzewania.

Większość wtryskarek po włączeniu dąży do szybkiego osiągnięcia zadanej temperatury topnienia. Jest to niekorzystne, podobnie jak w ceramice dentystycznej, zbyt szybkie suszenie jest sprawcą przebarwień i pęknięć.

W MULTIPRESS PRO urządzenie sygnalizuje możliwość aplikacji naboju do tulei dopiero po ustabilizowaniu układu grzewczego, co ma istotny wpływ na wewnętrzna strukturę tworzywa i jego ostateczne parametry.

OBSŁUGA

 

INTUICYJNA OBSŁUGA

Akustyczna i optyczna sygnalizacja czasu i temperatury pozwala na dokładne monitorowanie przebiegu wygrzewania przez użytkownika, ułatwia codzienne użytkowanie wtryskarki.

SZYBKI MONTAŻ PUSZKI

Podczas wtrysku wskazane jest aby czas od wyjęcia puszki z wyparzarki do wtrysku był jak najkrótszy. System szybkiego montażu puszki CLIK ułatwia zmontowanie rozgrzanych połówek puszki i przyspiesza pracę.

3 TRYBY PRACY

Możliwość pracy w trybach  automatycznych: ciągłym lub przerywanym oraz manualnym

BEZ SKURCZU I PORÓW

Podczas wtrysku, pozostały w naboju materiał jest podgrzewany i pozostaje pod ciśnieniem, dzięki czemu stanowi rezerwuar dla stygnącego tworzywa w puszce. Jednocześnie puszka poddawana jest chłodzeniu co minimalizuje skurcz i pory w elementach protezy.

OSZCZĘDZAJ BEZ OGRANICZEŃ

Nowy system nabojów umożliwia większą elastyczność w stosowaniu wszystkich dostępnych kolorów. Już nie trzeba kupować 0,5 kilo tworzywa aby wykonać zamówiony przez lekarza kolor! Wystarczy jeden nabój.

MOŻLIWOŚĆ ROZBUDOWY

MULTIPRESS PRO jest przystosowany do rozbudowy i modernizacji do wersji MAX w dowolnym momencie eksploatacji, dzięki czemu w przyszłości możliwości wtryskarki wzrosną wraz z pojawieniem się nowych materiałów i technologii.

MULTIPRESS dostępny jest w ofercie systemowej, obejmującej wtryskarkę, oprzyrządowanie, zestaw startowy materiałów oraz szkolenie.

SERWIS PRODUCENTA

Użytkownicy MULTIRESS objęci są ochrona serwisową ROKO w tym pakietami SERWIS 24H i ASSISTANCE, jakością jaką może zagwarantować wyłącznie realny producent.

 

 

WYPRODUKOWANO W POLSCE

Made in Poland to gwarancja najwyższej jakości. Wszystkie komponenty urządzenia spełniają standard CE-ISO i pochodzą wyłącznie od renomowanych dostawców z Unii Europejskiej

DLACZEGO MULTIPRESS?

 30% więcej mocy

jedyny gwarantuje wtrysk acronu

ciśnienie pracy od 4 do 10 atm

 samodzielne wsypywanie granulatu

3 lata gwarancji

PARAMETRY TECHNICZNE

MULTIPRESS PRO

WYMIARY ZEWNĘTRZNE
(a) 620; (b)330;  (c) 300
CIŚNIENIE
10 Bar
ZASILANIE
230 V/ 50 HZ
MOC
550 W
WAGA
30 kg

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz nasz katalog

Karta katalogowa

Zobacz nasz katalog

Gwarancja

Zobacz nasz katalog

Serwis

Zobacz nasz katalog

Assistance

DANE KONAKTOWE: ROKO

ul.Bór 177, 42-200 Częstochowa

  tel.: +48 34 369 78 21

 mobile: +48 602 269 468  

   

CAD/CAM

Skanery 3D:

 • AutoScan DS-EX
 • Identica T300
 • Identica T500
 • Vector
Drukarki 3D:
 • Formlab 2
 • MoonFlare
 • PrintStellar 32
Frezarki:
 • VHF K4
 • VHF S1
 • VHF S2
 • Roland DWX 30
 • ROLAND DWX 50
Software:
 • Arcad Designer
 • Bar Module
 • Bite Splint
 • Eggshell
 • Implant Module
 • Model Creator
 • Trusmile System
ARCADIA:
 • Skanery
 • Frezarki
 • Software
 • Materiały

URZĄDZENIA

Wtryskarki:

Piece do ceramiki:
Odelwarki:
Piaskarki:
Piece do synteryzacji:
Piece do wygrzewania:
Mieszadła:
Obcinarki:
Wyciągi:
Pinarki:
/****** Collapsing Nested Menu Items | Code by Elegant Themes ******/ ///