MULTIPRESS MAX

30 PROGRAMÓW
PODGRZEWANIE I CHŁODZENIE
ELEKTRONICZNY POMIAR CIŚNIENIA

MULTIPRESS MAX jest rozwinięciem wersji PRO. Wyposażony jest w rozbudowany moduł sterowania z pamięcią na 30 programów . We wtryskarkach MULTIPRESS MAX zastosowano najnowsze osiągnięcia techniki, uzyskując jednocześnie wyjątkowo korzystny stosunek ceny do możliwości użytkowych.

Mikroprocesorowe systemy pomiarowe monitorują przebieg procesu technologicznego i zapewniają uzyskanie optymalnych, powtarzalnych efektów pracy. 

TECHNOLOGIA

 

EFEKTYWNA PRACA MASZYNY OD 4 BAR

Wydajny system wtryskowy zapewnia skuteczną pracę i udane wtryski przy użyciu standardowego kompresora. Szeroki zakres ciśnienia pracy, od 4 do 10 bar umożliwia efektywny wtrysk dowolnych materiałów.

MIKROPROCESOROWA KONTROLA

Nad prawidłowym przebiegiem procesu wygrzewania czuwa nowoczesny, mikroprocesorowy układ pomiarowy wyposażony w wyświetlacze LED i panel dotykowy.

GRZENIE PUSZKI PRZED WTRYSKIEM

Konstrukcja układu grzewczego umożliwia podgrzewanie puszki przed procesem wtrysku, co zwiększa skuteczność i umożliwia wykonanie precyzyjnych elementów protezy.

DWA SYSTEMY W JEDNEJ MASZYNIE

Tuleja wtryskarek MULTIPRESS jest przystosowana do pracy z nabojami zamkniętymi fabrycznie oraz otwartymi. Możesz użyć gotowego naboju lub sam napełnić pustą łuskę dowolnym materiałem i dokonać udanego wtrysku.

SWOBODA WYBORU MATERIAŁÓW

Nowatorska konstrukcja wtryskarki umożliwia wtrysk dowolnych materiałów termoplastycznych. Dzięki czemu użytkownik zyskuje swobodę wyboru tworzywa, które najlepiej spełnia jego oczekiwania.

OBSŁUGA JEDNYM PRZYCISKIEM

MULTIPRESS MAX jest konstrukcją typu włącz i zapomnij. Proces wtrysku jest całkowicie zautomatyzowany. Praca technika ogranicza się wyłącznie do przygotowania pracy w wosku, zapuszkowania i wyparzenia. Wtryskarka sama kontroluje przebieg wygrzewania i wtrysku.

30 % WIĘCEJ MOCY

Mocny, wydajny siłownik pneumatyczny został zaprojektowany i wykonany specjalnie do wtryskarki MULTIPRESS PRO/MAX. Gwarantuje powtarzalność procesów i uzyskanie homogennej struktury materiału. Zapewnia ponad 30% więcej mocy przy 30% mniejszym ciśnieniu.

DO WSZYSTKICH MATERIAŁÓW

Multifunkcjonalność wtryskarek MULTIPRESS gwarantuje wtrysk wszystkich aktualnie produkowanych materiałów: acronu, poliamidów, akrylopolimerów, acetali oraz kopolimerów. Już dzisiaj MULTIPRESS jest przystosowany do pracy z nowymi materiałami na bazie PEEK i poliwęglanów, które pojawią się w niedalekiej przyszłości.

 

s

BEZPIECZEŃSTWO

 

OCHRONA PRZED POPARZENIEM

Osłona puszki i uszczelnienie układu wlewowego zabezpiecza użytkownika przed konsekwencjami rozszczelnienia puszki i ryzykiem wytryśnięcia stopionego tworzywa na zewnątrz.

AUTOMATYCZNA KONTROLA PARAMETRÓW

W przypadku przekroczenia przez urządzenie skrajnych parametrów uruchamia się tryb alarmowy, który zabezpiecza maszynę przed ewentualnym uszkodzeniem.

WYJĄTKOWA MOC NAWET 10 BAR

Masywna, stalowa konstrukcja gwarantuje bezpieczeństwo pracy i wysoką trwałość urządzenia. Mocna konstrukcja umożliwia pracę do 10 atm, inne wtryskarki mają blokady nawet do 6,5 atm.

NIEZALEŻNY SYSTEM WTŁACZANIA

Wymienny tłok roboczy zabezpiecza użytkownika przed zakleszczeniem się naboju w tulei, zablokowaniem siłownika i interwencją serwisu. W konstrukcji MULTIPRESS MAX tłok siłownika jest niezależny i nie ma styku z nabojem.

SYSTEMY ZWIĘKSZAJĄCE BEZPIECZEŃSTWO I WYDAJNOŚĆ PRACY

VRS  – zmniejszający ryzyko blokady i uszkodzenia siłownika

CPRS – redukujący zużycie powietrza

SSS    – stabilizacja temperatury standby

POWTARZALNOŚĆ PROCESU

Parametr powtarzalności procesu w dolnych granicach temperaturowych jest istotny dla nowoczesnych tworzyw, które są wrażliwe na niewłaściwe parametry suszenia i wstępnego wygrzewania.

Większość wtryskarek po włączeniu dąży do szybkiego osiągnięcia zadanej temperatury topnienia. Jest to niekorzystne, podobnie jak w ceramice dentystycznej, zbyt szybkie suszenie jest sprawcą przebarwień i pęknięć.

W MULTIPRESS PRO urządzenie sygnalizuje możliwość aplikacji naboju do tulei dopiero po ustabilizowaniu układu grzewczego, co ma istotny wpływ na wewnętrzna strukturę tworzywa i jego ostateczne parametry.

OBSŁUGA

 

INTUICYJNA OBSŁUGA

Akustyczna i optyczna sygnalizacja czasu i temperatury pozwala na dokładne monitorowanie przebiegu wygrzewania przez użytkownika, ułatwia codzienne użytkowanie wtryskarki.

30 PROGRAMÓW

Możesz samodzielnie programować każdy etap pracy lub skorzystać z fabrycznych programów do wtrysku tworzyw systemu MULTIPRESS

SZYBKI MONTAŻ PUSZKI

Podczas wtrysku wskazane jest aby czas od wyjęcia puszki z wyparzarki do wtrysku był jak najkrótszy. System szybkiego montażu puszki CLIK ułatwia zmontowanie rozgrzanych połówek puszki i przyspiesza pracę.

BEZ SKURCZU I PORÓW

Podczas wtrysku, pozostały w naboju materiał jest podgrzewany i pozostaje pod ciśnieniem, dzięki czemu stanowi rezerwuar dla stygnącego tworzywa w puszce. Jednocześnie puszka poddawana jest chłodzeniu co minimalizuje skurcz i pory w elementach protezy.

OSZCZĘDZAJ BEZ OGRANICZEŃ

Nowy system nabojów umożliwia większą elastyczność w stosowaniu wszystkich dostępnych kolorów. Już nie trzeba kupować 0,5 kilo tworzywa aby wykonać zamówiony przez lekarza kolor! Wystarczy jeden nabój.

MOŻLIWOŚĆ MODERNIZACJI

MULTIPRESS jest przystosowany do rozbudowy i modernizacji w dowolnym momencie eksploatacji, dzięki czemu w przyszłości możliwości wtryskarki wzrosną wraz z pojawieniem się nowych materiałów i technologii

MULTIPRESS dostępny jest w ofercie systemowej, obejmującej wtryskarkę, oprzyrządowanie, szkolenie oraz zestaw startowy materiałów składający się z :

  1. ACRON         7 szt ( AJ, AP, AL, AT, AK, AS, AR)
  2. VITAPLEX    6 szt. ( 2xVL, 2xVP, VR, VT)
  3. DENTIFLEX  6 szt. (2xDL, 2xDR, DC, DN)
  4. BIOCETAL -M- 3 op. (A3, A4, B2, B4, C1, C2, R1, R2, R3)
  5. BIOCETAL -S-  2 op. ( A1, 2xA2, 2xA3, 2xA4, 2xR1)
  6. BIOCETAL -S-  2 op.(B1, 2xB2, 2xB3, 2xB4, 2xR2)
  7. BIOCETAL -S-  2 op. (C1, 2xC2, 2xC3, 2xC3, 2xC4, 2xR3)
  8. +LUBRESSE
  9. +KOLORNIK BIOCETAL

SERWIS PRODUCENTA

Użytkownicy MULTIRESS objęci są ochrona serwisową ROKO w tym pakietami SERWIS 24H i ASSISTANCE, jakością jaką może zagwarantować wyłącznie realny producent.

 

 

WYPRODUKOWANO W POLSCE

Made in Poland to gwarancja najwyższej jakości. Wszystkie komponenty urządzenia spełniają standard CE-ISO i pochodzą wyłącznie od renomowanych dostawców z Unii Europejskiej

DLACZEGO MULTIPRESS MAX ?

 30% więcej mocy

jedyny gwarantuje wtrysk acronu

ciśnienie pracy od 4 do 10 atm

 samodzielne wsypywanie granulatu

5 lata gwarancji

PARAMETRY TECHNICZNE

MULTIPRESS MAX

WYMIARY ZEWNĘTRZNE
(a) 620; (b)330;  (c) 300
CIŚNIENIE
10 Bar
ZASILANIE
230 V/ 50 HZ
MOC
550 W
WAGA
30 kg

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz nasz katalog

Karta katalogowa

Zobacz nasz katalog

Gwarancja

Zobacz nasz katalog

Serwis

Zobacz nasz katalog

Assistance

DANE KONAKTOWE: ROKO

ul.Bór 177, 42-200 Częstochowa

  tel.: +48 34 369 78 21

 mobile: +48 602 269 468  

   

 

 

CAD/CAM

 

 

Skanery 3D:

Drukarki 3D:
Frezarki:
Software:

 

 

 

 

 

PINAX SYSTEM

 

 

Informacje:

Urządzenia:
Materiały:
Akcesoria:

MEBLE

System zabudowy:

   Maestro

System oświetlenia:

  Optima PRO
  Optima ECO

 

 

 

 

URZĄDZENIA

Wtryskarki:

Piece do ceramiki:
Odlewarki:
Piaskarki:
Piece do synteryzacji:
Piece do wygrzewania:
Mieszadła:
Obcinarki:
Wyciągi:
Pinarki:

 

 

 

/****** Collapsing Nested Menu Items | Code by Elegant Themes ******/ ///