HELIOS PRESS

5 LAT GWARANCJI

KONTROLA PRACY TŁOKA

CZUJNIK PĘKNIĘCIA PIERŚCIENIA

HELIOS PRESS łączy możliwość wypalania dowolnej porcelany konwencjonalnej z funkcją tłoczenia porcelany typu „press”. Dzięki funkcji tłoczenia możemy wykonywać prace bezmetalowe charakteryzujące się naturalnym pięknem i precyzyjnym dopasowaniem.

PRESS

SYSTEM PAA

System PAA zwiększa skuteczność wtrysku poprzez redukcję szybkości posuwu tłoka w chwili rozpoczęcia procesu wtłaczania. Likwiduje występujący w innych wtryskarkach efekt uderzenia tłoka w materiał i redukuje ryzyko pęknięcia pierścienia.

USZCZELNIENIE TŁOKA

Tłok roboczy wtryskarki wykonany jest ze spieku ceramiki wypolerowanej z dokładnością do 0,001 mm. Do jego uszczelnienia użyto materiału odpornego na temperatury powyżej 1200 °C
Wszystko po to aby zapewnić 100% szczelność próżni.

BEZSTOPNIOWA REGULACJA CIŚNIENIA

Reduktor ciśnienia umożliwia płynną regulację siły z jaką pracuje wtryskarka co umożliwia wtrysk ceramiki typu „press” od każdego dostawcy. Filtr wodno- olejowy ogranicza przedostanie się do wnętrza wtryskarki wilgoci i oleju.

PNEUMATYCZNA WTRYSKARKA

Wtryskarka pieca HELIOS PRESS wykorzystuje siłę sprężonego powietrza. Powietrze jako gaz ma naturalne właściwości amortyzacji dzięki temu wtrysk jest płynny i mniej agresywny niż we wtryskarkach z siłownikiem mechanicznym.

CZUJNIK PRACY TŁOKA

Proces wtrysku jest monitorowany przez układ kontrolny, który wykrywa nieprawidłowe i awaryjne sytuacje. W przypadku wykrycia pęknięcia tłoka lub zbyt malej ilości wtryskiwanego materiału przerywa pracę wtryskarki.

.

TECHNOLOGIA

TECHNOLOGIA DLA PIĘKNA CERAMIKI

W piecach HELIOS zastosowano najnowsze osiągnięcia technologii XXI wieku. Ich celem jest tylko jedno – żeby Twoja ceramika najlepiej oddawała piękno natury.

MUFA QMK

W mufie grzejnej nowego typu, spirala z Kanthalu jest osadzona w cienkościennej osłonie kwarcowej. Rozwiązanie to zapewnia jednorodną emisję ciepła i optymalną jakość palenia ceramiki, niezależnie od umiejscowienia pracy w komorze. 5 letnią gwarancji bez limitu godzin pracy co dowodzi jej wyjątkowej trwałości.

SYSTEM NVTS

System eliminacji drgań, wyposażony w precyzyjne prowadnice i amortyzatory, likwiduje szkodliwe drgania układu transmisji stolika. Gwarantuje skuteczną stabilizację prac na cokole.

SYSTEM AIS

System redukcji bezwładności komory. Bezwładność termiczna to zjawisko powodujące niekontrolowany przyrost temperatury w komorze pieca, obserwowany pomimo wyłączenia grzałki przez sterownik. System AIS redukuje to zjawisko do minimum.

SYSTEM ACS

System autokalibracji monitoruje stan czujnika temperatury i układów pomiarowych. Jego praca redukuje zjawisko rozkalibrowywania się pieca i zapewnia powtarzalność procesów napalania.

SYSTEM BES

Zabezpieczenie przed wahaniami i przerwami w dostawie prądu. System podtrzymuje proces i kontynuuje po pojawieniu się napięcia. Chroni efekty Twojej pracy.

PLANUJESZ ZAKUP PIECA DO PORCELANY?  –   POMYŚL O PRZYSZŁOŚCI –  HELIOS JEDYNY PIEC Z MOŻLIWOŚCIĄ ROZBUDOWY

PRECYZYJNA KONTROLA

Najnowszej generacji układ kontroli temperatury gwarantuje dokładność napalania w zakresie +/- 1 °C. Szybki i wydajny procesor zapewnia precyzję i powtarzalność procesu spiekania ceramiki.

Platynowa termopara z laserowo wykonaną końcówką pomiarową gwarantuje najwyższą jakość pomiaru zarówno w zakresie niskich jak i wysokich temperatur.

OBSŁUGA

PRACA BEZ STRESU

Przyjazna procedura programowania ułatwia wpisanie i zmianę parametrów dla każdej ceramiki. Pełne oprogramowanie w języku polskim oraz czytelny wyświetlacz zapewniają zrozumiałą komunikację z piecem.

Programom możesz nadać indywidualne nazwy co usprawnia organizację pracy z różnorodnymi systemami ceramiki.

NIGDY WIĘCEJ PĘKANIA CERAMIKI

Pękanie porcelany jest w większości spowodowane niedopasowaniem współczynnika „VAK” ceramiki i metalu, będących wynikiem niewłaściwego studzenia i suszenia.

Funkcje szybkiego i wolnego studzenia pieca HELIOS zapewniają zintegrowanie parametrów rozszerzalności dowolnego typu ceramiki i stopu metalu.

Zjawisko pękania ceramiki jest zredukowane do minimum.

MODUŁOWA KONTROLA

HELIOS w standardzie jest wyposażony w mobilny, ergonomiczny panel sterowania z podświetlanym displayem. Do Twojej dyspozycji jest 200 w pełni modyfikowanych programów. Możesz wybrać również panel z kolorowym wyświetlaczem graficznym.

NIE OGRANICZAJ SWOJEJ KREATYWNOŚCI.

Pracuj na dowolnej ceramice. Piece niektórych producentów posiadają blokady parametrów i umożliwiają uzyskanie dobrych efektów tylko na jednej ceramice.

Działanie to ma na celu przywiązanie użytkownika pieca do materiałów od jednego producenta. Piece HELIOS są w pełni uniwersalne.

Nieograniczony zakres nastawy parametrów, oraz dodatkowe funkcje gwarantują uzyskanie perfekcyjnych efektów w każdej ceramice dentystycznej.

s

BEZPIECZEŃSTWO

KONTROLUJ PROCES DZIĘKI OPTYCZNEMU WSKAŹNIKOWI STANU PRACY – OSD

Wszystkie piece HELIOS posiadają optyczny indykator LED prezentujący aktualny przebieg procesu wypalania. Szerokie pole transmisji barwy jest doskonale widoczne z kilku metrów. Kontrolujesz pracę pieca nawet z dużej odległości.

GWARANCJA SPOKOJNEJ PRACY

Nie musisz się martwić że w przypadku awarii zostaniesz bez pieca i możliwości zarabiania. HELIOS objęty jest 5 letnią gwarancją i ubezpieczeniem ASSISTANCE.

ROKO jest producentem, nie tylko dealerem, dlatego nasz serwis jest gotowy naprawić Twój piec w terminie 24 godzin lub otrzymasz piec serwisowy na czas reperacji.

DLACZEGO HELIOS ?

PRECYZYJNA KONTROLA PROCESU WTRYSKU

DO WSZYSTKICH CERAMIK BEZ OGRANICZEŃ

UMOŻLIWIA UZYSKANIE NATURALNEJ PORCELANY

OGRANICZA PĘKANIE CERAMIKI

5 LAT GWARANCJI I SERWIS 24 H

PARAMETRY TECHNICZNE

HELIOS PRESS

WYMIARY ZEWNĘTRZNE
(a) 530; (b)240;  (c) 350
POJEMNOŚĆ
740 cm
MAX TEMPERATURA 
1100 oC
DOKŁADNOŚĆ USTAWIENIA
+/- 1o C
ZASILANIE
230 V/ 50 HZ
MOC
1200 W
WAGA
17 kg

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz nasz katalog

Karta katalogowa

Zobacz nasz katalog

Gwarancja

Zobacz nasz katalog

Serwis

Zobacz nasz katalog

Assistance

DANE KONAKTOWE: ROKO

ul.Bór 177, 42-200 Częstochowa

  tel.: +48 34 369 78 21

 mobile: +48 602 269 468  

   

 

 

CAD/CAM

 

 

Skanery 3D:

Drukarki 3D:
Frezarki:
Software:

 

 

 

 

 

PINAX SYSTEM

 

 

Informacje:

Urządzenia:
Materiały:
Akcesoria:

MEBLE

System zabudowy:

   Maestro

System oświetlenia:

  Optima PRO
  Optima ECO

 

 

 

 

URZĄDZENIA

Wtryskarki:

Piece do ceramiki:
Odlewarki:
Piaskarki:
Piece do synteryzacji:
Piece do wygrzewania:
Mieszadła:
Obcinarki:
Wyciągi:
Pinarki:

 

 

 

/****** Collapsing Nested Menu Items | Code by Elegant Themes ******/ ///