EXOCAD

TWOJA PRZYSZŁOŚĆ

W STOMATOLOGII CYFROWEJ

exocad® DentalCAD najczęściej wybierane oprogramowanie CAD przez producentów skanerów laboratoryjnych. Świetne narzędzie dla początkujących, które w rękach doświadczonych użytkowników daje ogromne możliwości.

exocad® zasłynął w branży CAD/CAM szybkością działania i łatwością obsługi, co pozwala znacznie obniżyć koszty wdrożenia i maksymalizuje produktywność. Jest niezawodnym i solidnym narzędziem w codziennej pracy, nawet w najbardziej zaawansowanych przypadkach.

OFICJALNA DYSTRYBUCJA

  • Firma ROKO jako Oficjalny dystrybutor oprogramowania EXOCAD oddaje do Państwa dyspozycji polskojęzyczną wersję aplikacji.

  • Ponadto gwarantujemy autoryzowany Serwis i Assistance wraz ze wsparciem naszych specjalistów.

INTUICYJNA obsługa

 Proces projektowania został maksymalnie ułatwiony. Program sam proponuje najlepsze rozwiązania a użytkownik je akceptuje lub indywidualnie koryguje.
.

automatyzacja projektowania

 • Automatyczne rozpoznawanie granicy preparacji Dopasowanie kształtu anatomicznego do zębów własnych pacjenta Redukcja koron anatomicznych do podbudowy licowanej Wirtualny paralelometr do likwidacji podcieni .
i

Duży zakres funkcji

System posiada szeroki zakres możliwości rozwoju i rozbudowy.

EXOCAD® BASE

  • Oprogramowanie exocad® sprzedawane jest w systemie modułowym, jednak już podstawowa wersja daje ogromne możliwości, które zaspokoją większość codziennych potrzeb. W ramach podstawowego modułu zaprojektujesz:

Projekty konstrukcji koron i mostów do licowania powstają w wyniku zmniejszenia wymodelowanego uprzednio kształtu anatomicznego. Dzięki tej procedurze powstaje optymalna przestrzeń do licowania i uzyskania idealnych efektów estetycznych.

Proces budowy kształtu jest w pełni automatyczny, program umożliwia dowolna korektę kształtu i zasięgu prac, pozwalając operatorowi na dowolną kreację.

Poszczególne korony i przęsła są łączone między sobą za pomocą zaawansowanej konstrukcji łączników, program rygorystycznie kontroluje parametry łączników tak aby praca była odpowiednio wytrzymała.

 

Do pobrania

• Kurs projektowania CAD cz.1 – Konstrukcje zredukowane (Nowoczesny Technik Dentystyczny 2-2013)[Format .PDF]
• Kurs projektowania CAD cz.2 – Konstrukcje zredukowane (Nowoczesny Technik Dentystyczny 3-2013)[Format .PDF]

 

Godziny spędzone podczas modelowania anatomicznych koron i mostów to już przeszłość. Nowatorski program do tworzenia konstrukcji anatomicznych pozwala zbudować 14 punktowy most już w kilka minut.

Proces projektowania jest w pełni zautomatyzowany a operator wykonuje jedynie indywidualne korekty, dostosowujące projekt do własnych preferencji.

Współpraca z modułem wirtualnego artykulatora gwarantuje uzyskanie perfekcyjnej okluzji.

Prace ułatwia bogata biblioteka gotowych kształtów zębów. W połaczeniu z materiałem cyrkonowym o zwiększonej transparencji – typu VISION, moduł pozwala na wykonywanie prac metodą barwienia powierzchniowego bez konieczności budowania warstw ceramicznych.

Piękne, naturalnie wyglądające wkłady i nakłady koronowe mogą być zaprojektowane przy minimalnym wysiłku dzięki możliwości korzystania z obszernej biblioteki kształtów powierzchni żujących.

Zaprojektowany wkład jest automatycznie dopasowany do przeciwzgryzu.

Szerokie możliwości wykonawcze frezarek ARCAM umożliwiają wykonanie pracy w dowolnym materiale: wosku do techniki press, ceramiki szklanej, PMMA, tlenku cyrkonu lub nanokompozytów

 

 

 

Do pobrania

Kurs projektowania CAD cz.3 – Wkład inlay (Nowoczesny Technik Dentystyczny 4-2013) [Format .PDF]

Funkcja projektowania licówek umożliwia wykonanie estetycznych, cienkościennych licówek w zaledwie kilku kliknięciach myszką.

Szerokie możliwości wykonawcze frezarek ARCAM umożliwiają wykonanie pracy w dowolnym materiale: wosku do techniki press, ceramiki szklanej, PMMA, tlenku cyrkonu lub nanokompozytów.

Do dyspozycji projektanta jest bogata biblioteka kształtów anatomicznych zębów.

 

Do pobrania

 

Funkcja projektowania prac opartych na teleskopach tradycyjnych oraz kątowych.

Dzięki wysokiej precyzji frezarek EXOCAD umożliwia wykonanie teleskopów z precyzją do 1 mikrona i regulację frykcji niedostępna dla tradycyjnej technologii.

Program do projektowania zasuw i zatrzasków protetycznych. Użytkownik ma pełna swobodę kształtowania kształtu belki lub kulki retencyjnej i regulacji mocy pracy zasuwy.

Biblioteka kształtów popularnych systemów ułatwia codzienną pracę i projektowanie nawet wyjątkowo skomplikowanych prac.

Program współpracuje z modułami projektowania belek i indywidualnych łączników implantologicznych.

Projektowanie waxupów nigdy nie było tak łatwe, program umożliwia szybkie zaprojektowanie prac według zasad anatomii i wykonanie ich w dowolnej technice: frezowania, druku cyfrowego czy polimeryzacji laserowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

Do pobrania

 

 

 

Wyjątkowo przydatna funkcja podczas projektowania prac symetrycznych. Umożliwia idealne przeniesienie kształtu zębów własnych pacjenta na druga stronę łuku zębowego.

Program ułatwia uzyskanie precyzyjnej symetrii pracy i automatycznie dostosowuje kształt do preparacji filarów

Umożliwia wykonywanie pojedynczych koron oraz wielopunktowych mostów

 

 

 

 

Do pobrania

 

Wirtualny paralelometr dokonuje aktywnej analizy równoległości preparacji, lokalizuje podcienie i nierówności ścian filarów, określa głębokość podcieni i blokuje je do akceptowalnego minimum.

 

W końcowej fazie dokonuje wyboru najlepszego toru wprowadzenia pracy na filary lub informuje o braku takiej możliwości

EXOCAD® MODUŁY DODATKOWE

  • Bogactwo dodatkowych modułów programu EXOCAD dają swobodę wyboru zakresu wykonywanych prac. 

VIRTUAL ARTICULATOR Jest dodatkiem do programu CAD który pozwala użytkownikom na precyzyjne ustawienie ustawienie parametrów okluzji dynamicznej i statycznej na podstawie danych z artykulatora otrzymanych od lekarza.

Użytkowanie systemu wymaga stosowania przez lekarza artykulatorów Amman Girbach lub KaVo. Moduł wymaga precyzyjnego skanera 3D przystosowanego do pomiaru położenia modeli w stosunku do określonego rodzaju używanego artykulatora.

Aktualnie może pracować ze skanerami Amman Girbach map300 , map400, Smart Optic 880, Arcad Gold. a.

 

IMPLANT MODULE jest dodatkowym oprogramowaniem do projektowania konstrukcji na implantach. Umożliwia szybkie i łatwe zaprojektowanie indywidualnych łączników (abutmentów) do implantacji.

Program pozwala na jednoczesne projektowanie łączników indywidualnych i suprastruktur podczas jednej sesji projektowania CAD, bez konieczności ponownego skanowania modelu z osadzonymi abutmentami. Proces projektowania łączników razem ze strukturą gwarantuje uzyskanie idealnej osi prowadzenia struktury na implancie

MPLANT MODULE zawiera bogate biblioteki konstrukcji implantów:

IMPLANT CADSTAR, DDG IMPLANT, MEDENTICA, NT-TRADING, DESS IMPLANT, WIELAND-ZENOTEC, ZFX IMPLANT

Biblioteki są stale rozbudowywane i aktualizowane na bieżąco.

Do pobrania
Prace na implantach [Format .PDF]

.

 

BAR MODULE pozwala na szybka i prostą budowę standardowych belek protetycznych oraz zaawansowanych konstrukcji Custom Design . Program umożliwia dodawanie do projektu elementów o dowolnym kształcie geometrycznym: walców, interloków, cylindrycznych otworów itp.

Dzięki nieograniczonym możliwościom projektowym BAR MODULE umożliwia wykonanie funkcjonalnych belek i konstrukcji protez zębowych w skomplikowanych sytuacjach klinicznych.

Szyny relaksacyjne i łyżki indywidualne
Tworzenie szyn relaksacyjnych nigdy jeszcze nie było tak wygodne. Projektuj i wysyłaj do produkcji.

Nowość: moduł zostanie wkrótce rozszerzony o możliwość tworzenia indywidualnych łyżek wyciskowych.

Platforma DICOM VIEWER zawiera zintegrowaną przeglądarkę DICOM, która pozwala na wizualizację danych Vogel z urządzeń CT podczas projektowania uzupełnień protetycznych.

Dzięki integracji z serwerem http oprogramowanie umożliwia transmisję on-line danych o projekcie i pozycji implantu oraz zębów z programów do projektowania implantów innych firm.

MODEL CREATOR jest przystosowany do pracy ze skanerami wewnątrzustnymi oraz stacjonarnymi. Pozwala na projektowanie modeli dzielonych oraz monolitycznych. Jest przystosowany do wykonywania modeli kompatybilnych ze wszystkimi dostępnymi systemami. Zaprojektowane modele można wyprodukować metodą druku, polimeryzacji lub frezowania.

 

 

 

 

Do pobrania

 

Technologia TRUSMILE pozwala wykonać realistyczną wizualizację pracy protetycznej w czasie rzeczywistym. Dzięki temu modułowi technik zyskuje możliwość zobaczenia ostatecznego efektu swojej pracy już na etapie projektowania w jakości foto- realistycznej . Funkcja ta umożliwia wizualna kontrole projektowanej pracy i korektę ewentualnych błędów.

Dodatkowa zaleta programu jest możliwość prezentacji uzupełnienia protetycznego pacjentowi przez lekarza na monitorze komputera. Pacjent i lekarz maja możliwość korekty i ostatecznej akceptacji protezy jeszcze przed rozpoczęciem procesu fizycznego wyprodukowania pracy. Program umożliwia wykonanie wizualizacji we wszystkich materiałach – ceramice, cyrkonie, stali itp.

Bogata biblioteka zębów
Standardowa wersja systemu exocad posiada szeroki wybór zębów, jednak w każdej chwili użytkownik ma możliwość zakupu i zastosowania nowych wzorów.

DENTURE to moduł przeznaczony do projektowania protez całkowitych i częściowych.

Umożliwia zaprojektowanie płyty wraz zębami lub oddzielnie a następnie wyprodukowanie protezy metodą druku, polimeryzacji lub frezowania.

Najlepsze rozwiązanie w branży
Najbardziej zaawansowany system do tworzenie protez szkieletowych – Sensable Dental Lab System (SDLS) – stał się częścią exocada.

DLACZEGO EXOCAD w wersji ROKO?

 ZAKUP U OFICJALNEGO PARTNERA

 POLSKA WERSJA JĘZYKOWA

AUTORYZOWANY SERWIS

DUŻY ZAKRES FUNKCJI

BOGATA WERSJA BASIC

OPCJONALNE MODUŁY

EXOCAD W PRAKTYCE

EXOCAD – SZKOLENIA W ROKO

Zapraszamy do udziału w szkoleniach dotyczących projektowania z wykorzystaniem oprogramowania EXOCAD, które organizowane są w Centrum Szkoleniowym ROKO.

Jednodniowe, praktyczne  zajęcia w kameralnym prowadzone przez doświadczonych instruktorów pozwolą Państwu w łatwy i przyjemny sposób zdobyć najważniejsząwiedzę, która pozwoli na samodzielną pracę.

 

 

SEE ALSO

Zobacz nasz katalog

Karta katalogowa

Zobacz nasz katalog

Gwarancja

Zobacz nasz katalog

Serwis

Zobacz nasz katalog

Assistance

DANE KONAKTOWE: ROKO

ul.Bór 177, 42-200 Częstochowa

  tel.: +48 34 369 78 21

 mobile: +48 602 269 468  

   

MULTIPREESS

Wtryskarki:

Tworzywa:
Materiały:
Akcesoria:

CAD/CAM

Skanery 3D:

 • AutoScan DS-EX
 • Identica T300
 • Identica T500
 • Vector
Drukarki 3D:
 • Formlab 2
 • MoonFlare
 • PrintStellar 32
Frezarki:
 • VHF K4
 • VHF S1
 • VHF S2
 • Roland DWX 30
 • ROLAND DWX 50
Software:
 • Arcad Designer
 • Bar Module
 • Bite Splint
 • Eggshell
 • Implant Module
 • Model Creator
 • Trusmile System
ARCADIA:
 • Skanery
 • Frezarki
 • Software
 • Materiały

PINAX SYSTEM

Informacje:

Urządzenia:
Materiały:
Akcesoria:

 

MEBLE

 

System zabudowy:

   Master
   Maestro

 

System oświetlenia:

  Optima PRO
  Optima ECO

URZĄDZENIA

Wtryskarki:

Piece do ceramiki:
Odelwarki:
Piaskarki:
Piece do synteryzacji:
Piece do wygrzewania:
Mieszadła:
Obcinarki:
Wyciągi:
Pinarki:
/****** Collapsing Nested Menu Items | Code by Elegant Themes ******/