COBRA P

MODUŁOWA KONSTRUKCJA
WYSOKA JAKOŚĆ
KOMFORT PRAC

COBRA P to rodzina precyzyjnych piaskarek piórowych. Cztery moduły oraz trzy rozmiary dysz, zapewniają pełne spektrum możliwości piaskowania piaskiem korundowym jak i szklanymi perełkami o dowolnej wielkości ziarna.

TECHNOLOGIA

BEZ AWARII

Systemy sterowania piaskarki wyposażono w pneumatyczne elementy wykonawcze. Brak wrażliwych na zapylenie elementów takich jak elektrozawory, daje gwarancję niezawodnej i długotrwałej pracy.

SYSTEM CYRKULACJI

System odsysania pyłów połączony jest z oryginalnym układem cyrkulacji powietrza wewnątrz komory. System ten uniemożliwia powstanie w komorze roboczej podciśnienia oraz zmniejsza straty piasku nawet o 50 %.

INWESTUJ W PRZYSZŁOSĆ

Modułowa konstrukcja wszystkich piaskarek COBRA P umożliwia rozbudowę piaskarki w dowolnym okresie eksploatacji do dowolnej wersji piórowej. Rozbudowa jest prosta i może ją wykonać użytkownik bez konieczności wysyłania urządzenia do serwisu.

TRWAŁOŚĆ CZYLI OSZCZĘDNOŚĆ

Dysze piaskarek COBRA P wykonane są z widii o nawet 4 x podwyższonej odporności na ścieranie. Szeroki wybór dysz precyzyjnych o różnych średnicach – 0.7 mm, 1.0 mm, 1.2 mm, pozwala na dopasowanie do używanych gradacji piasku

Nowoczesna technologia produkcji dysz znacząco wpływa na szybkość piaskowania. Dzięki prostemu systemowi mocowania wymiana dyszy jest niezwykle łatwa.

PRECYZJA CZYLI JAKOŚĆ

Podczas precyzyjnego piaskowania ważne jest aby strumień piasku był równomierny tak aby zapewnić idealne przygotowanie powierzchni i nie uszkodzić delikatnych struktur. W piaskarkach COBRA P zainstalowano innowacyjny system wzbudzania i poboru piasku.

Dzięki temu strumień piasku jest jednolity , nie ma efektu „pulsowania“ a siła uderzania ziaren elektrokorundu w piaskowany element jest zawsze taka sama.

s

BEZPIECZEŃSTWO

BEZPIECZNE ZBIORNIKI

Masywne zbiorniki z transparentnego tworzywa ułatwiają kontrolę poziomu piasku. Poliwęglanowe tworzywo gwarantuje wytrzymałość na wysokie ciśnienia i zapewnia trwałość konstrukcji.

KONTROLA NAD CIŚNIENIEM

Filtr wodno-olejowy z reduktorem precyzyjnie reguluje ciśnienie oraz nie dopuszcza wilgoci i zanieczyszczeń do zbiornika

AUTOMATYCZNY ZATRZASK

Sprężysty zatrzask skutecznie domyka drzwiczki komory i gwarantuje szczelność piaskarki podczas pracy.

COBRA CHRONI TWOJE PŁUCA

Pyły powstające podczas piaskowania zawierają szkodliwe drobiny korundu i krystobalitu, substancji uznawanych za rakotwórcze i stwarzających poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia.

Dlatego najważniejszym elementem w piaskarkach protetycznych powinno być skuteczne uszczelnienie komory roboczej, niestety niewiele konstrukcji spełnia ten warunek.

Dla piaskarek COBRA wykonano specjalną – wargową uszczelkę. Przylega ona do obwodu obudowy na powierzchni ok. 1 cm i skutecznie ogranicza wydostawanie się z komory szkodliwych dla zdrowia pyłów.

COBRA CHRONI TWOJE DŁONIE

Ostry kształt ziaren piasku korundowego oraz ciśnienie z jakim uderza on w czyszczony materiał stwarzają zagrożenie dla dłoni użytkownika, trzymających piaskowany detal.

Większość piaskarek piórowych i część stacjonarnych posiada tylko mankiety i dłoń użytkownika jest narażona na działanie strumienia piasku.

Wszystkie bez wyjątku piaskarki COBRA wyposażono w odporne na działanie silnego strumienia piasku rękawice ochronne, które w pełni zabezpieczają dłonie technika.

OBSŁUGA

ZINTEGROWANY PRZEŁĄCZNIK WYBORU

Obsługę ułatwia obrotowy przełącznik trybów pracy umieszczony wewnątrz komory. Różnokolorowe oznaczenia wyłącznika są zgodne z kolorem osłony pióra i oznakowania zbiornika.

STEROWANIE HAND FREE

Sterowanie przepływem piasku odbywa się bez konieczności operowania dłońmi co zapewnia nożny, w 100% pneumatyczny przełącznik.

OŚWIETLENIE LED

Źródło światła wykorzystujące specjalne diody LED charakteryzuje się dużą jasnością powyżej 5000 Lux i dokładnie oświetla pole pracy. Dodatkowo zostało umieszczone w pyłoszczelnej obudowie separującej je od działania piasku, zwiększając jego trwałość i bezpieczeństwo pracy.

DLACZEGO COBRA P ?

SKUTECZNE ZABEZPIECZA PRZED PYŁEM

RĘKAWICE CHRONIĄ TWOJE DŁONIE

DYSZE Z WĘGLIKA BORU W STANDARDZIE

PRECYZYJNY STRUMIEŃ PIASKU

MODUŁOWA KONSTRUKCJA

PARAMETRY TECHNICZNE

cobra p

WYMIARY ZEWNĘTRZNE
(a) 350; (b)470;  (c) 410
CIŚNIENIE
2 -4 bar
ILOŚĆ DYSZ
1
ROZMIAR DYSZ
0,7 / 1,00 / 1,2 mm

ZASILANIE

230 V/ 50 HZ
WAGA
8 kg

cobra 2P

WYMIARY ZEWNĘTRZNE
(a) 350; (b)470;  (c) 410
CIŚNIENIE
2 -4 bar
ILOŚĆ DYSZ
 2
ROZMIAR DYSZ
0,7 / 1,00 / 1,2 mm
ZASILANIE
230 V/ 50 HZ
WAGA
8 kg

cobra 3P

WYMIARY ZEWNĘTRZNE
(a) 350; (b)470;  (c) 410
CIŚNIENIE
2 -4 bar
ILOŚĆ DYSZ
3
ROZMIAR DYSZ
0,7 / 1,00 / 1,2 mm
ZASILANIE
230 V/ 50 HZ
WAGA
10 kg

cobra 4P

WYMIARY ZEWNĘTRZNE
(a) 350; (b)470;  (c) 410
CIŚNIENIE
2 -4 bar
ILOŚĆ DYSZ
4
ROZMIAR DYSZ
0,7 / 1,00 / 1,2 mm
ZASILANIE
230 V/ 50 HZ
WAGA
8 kg

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz nasz katalog

Karta katalogowa

Zobacz nasz katalog

Gwarancja

Zobacz nasz katalog

Serwis

Zobacz nasz katalog

Assistance

DANE KONAKTOWE: ROKO

ul.Bór 177, 42-200 Częstochowa

  tel.: +48 34 369 78 21

 mobile: +48 602 269 468  

   

 

 

CAD/CAM

 

 

Skanery 3D:

Drukarki 3D:
Frezarki:
Software:

 

 

 

 

 

PINAX SYSTEM

 

 

Informacje:

Urządzenia:
Materiały:
Akcesoria:

MEBLE

System zabudowy:

   Maestro

System oświetlenia:

  Optima PRO
  Optima ECO

 

 

 

 

URZĄDZENIA

Wtryskarki:

Piece do ceramiki:
Odlewarki:
Piaskarki:
Piece do synteryzacji:
Piece do wygrzewania:
Mieszadła:
Obcinarki:
Wyciągi:
Pinarki:

 

 

 

/****** Collapsing Nested Menu Items | Code by Elegant Themes ******/ ///