COBRA MIX

2 RODZAJE DYSZ
MODUŁOWA KONSTRUKCJA
DUŻA WYTRZYMAŁOŚĆ

COBRA MIX to wielofunkcyjne piaskarki, które na niewielkiej przestrzeni łączą precyzję piaskarek piórowych z wydajnością piaskarek stacjonarnych. Te zalety predysponują piaskarki COBRA MIX jako idealnego partnera dla niewielkich, rozwijających się laboratoriów dentystycznych.

TECHNOLOGIA

BEZ AWARII

Systemy sterowania piaskarki wyposażono w pneumatyczne elementy wykonawcze. Brak wrażliwych na zapylenie elementów takich jak elektrozawory, daje gwarancję niezawodnej i długotrwałej pracy.

SYSTEM CYRKULACJI

System odsysania pyłów połączony jest z oryginalnym układem cyrkulacji powietrza wewnątrz komory. System ten uniemożliwia powstanie w komorze roboczej podciśnienia oraz zmniejsza straty piasku nawet o 50 %.

ZAWSZE CZYSTA SZYBA

Siatka ochronna zatrzymuje uderzające ziarna piasku zabezpieczając szybę przed nadmiernym zużyciem i zmatowieniem. Jej zadaniem jest zachowanie właściwej przezierności szyby i utrzymanie tym samym wysokiego komfortu pracy.

INWESTUJ W PRZYSZŁOSĆ

Modułowa konstrukcja wszystkich piaskarek COBRA umożliwia rozbudowę piaskarki w dowolnym okresie eksploatacji do dowolnej wersji piórowej lub wielofunkcyjnej. Rozbudowa jest prosta i może ją wykonać użytkownik bez konieczności wysyłania urządzenia do serwisu.

TRWAŁOŚĆ CZYLI OSZCZĘDNOŚĆ

Dysze piaskarek COBRA MIX wykonane są z widii o nawet 4 x podwyższonej odporności na ścieranie. Szeroki wybór dysz precyzyjnych o różnych średnicach – 0.7 mm, 1.0 mm, 1.2 mm, pozwala na dopasowanie do używanych gradacji piasku.

Nowoczesna technologia produkcji dysz znacząco wpływa na szybkość piaskowania. Dzięki prostemu systemowi mocowania wymiana dyszy jest niezwykle łatwa.

PRECYZJA CZYLI JAKOŚĆ

Podczas precyzyjnego piaskowania ważne jest aby strumień piasku był równomierny tak aby zapewnić idealne przygotowanie powierzchni i nie uszkodzić delikatnych struktur. W piaskarkach COBRA MIX zainstalowano innowacyjny system wzbudzania i poboru piasku.

Dzięki temu strumień piasku jest jednolity , nie ma efektu „pulsowania“ a siła uderzania ziaren elektrokorundu w piaskowany element jest zawsze taka sama.

s

BEZPIECZEŃSTWO

BEZPIECZNE ZBIORNIKI

Osłona puszki i uszczelnienie układu wlewowego zabezpiecza użytkownika przed konsekwencjami rozszczelnienia puszki i ryzykiem wytryśnięcia stopionego tworzywa na zewnątrz.

KONTROLA NAD CIŚNIENIEM

Masywna, stalowa konstrukcja gwarantuje bezpieczeństwo pracy i wysoką trwałość urządzenia. Mocna konstrukcja umożliwiająca pracę do 10 atm, inne wtryskarki mają blokady nawet do 6,5 atm.

KONIEC Z ZATYKANIEM DYSZY

Wymienny tłok roboczy zabezpiecza użytkownika przed zakleszczeniem się naboju w tulei, zablokowaniem siłownika i interwencją serwisu. W konstrukcji MULTIPRESS PRO tłok siłownika jest niezależny i nie ma styku z nabojem.

AUTOMATYCZNY ZATRZASK

Sprężysty zatrzask skutecznie domyka drzwiczki komory i gwarantuje szczelność piaskarki podczas pracy.

COBRA CHRONI TWOJE PŁUCA

Pyły powstające podczas piaskowania zawierają szkodliwe drobiny korundu i krystobalitu, substancji uznawanych za rakotwórcze i stwarzających poważne zagrożenie dla ludzkiego zdrowia.

Dlatego najważniejszym elementem w piaskarkach protetycznych powinno być skuteczne uszczelnienie komory roboczej, niestety niewiele konstrukcji spełnia ten warunek.

Dla piaskarek COBRA wykonano specjalną – wargową uszczelkę. Przylega ona do obwodu obudowy na powierzchni ok. 1 cm i skutecznie ogranicza wydostawanie się z komory szkodliwych dla zdrowia pyłów.

COBRA CHRONI TWOJE DŁONIE

Ostry kształt ziaren piasku korundowego oraz ciśnienie z jakim uderza on w czyszczony materiał stwarzają zagrożenie dla dłoni użytkownika, trzymających piaskowany detal.

Większość piaskarek piórowych i część stacjonarnych posiada tylko mankiety i dłoń użytkownika jest narażona na działanie strumienia piasku.

Wszystkie bez wyjątku piaskarki COBRA wyposażono w odporne na działanie silnego strumienia piasku rękawice ochronne, które w pełni zabezpieczają dłonie technika.

OBSŁUGA

PRZEŁĄCZNIK WYBORU

Obsługę ułatwia obrotowy przełącznik trybów pracy umieszczony wewnątrz komory. Różnokolorowe oznaczenia wyłącznika są zgodne z kolorem osłony pióra i oznakowania zbiornika.

STEROWANIE HAND FREE

Sterowanie przepływem piasku odbywa się bez konieczności operowania dłońmi co zapewnia nożny, w 100% pneumatyczny przełącznik.

ERGONOMICZNE STEROWANIE

Pneumatyczny włącznik ciśnienia nie zawiera wrażliwych na zapylenie elektrozaworów, jest bezawaryjny, łatwy do czyszczenia i przystosowany do obsługi jedną ręką.

ŁATWA WYMIANA DYSZY

Dzięki osadzeniu dyszy w gumowej obsadzie wymiana dyszy jest niezwykle łatwa. W celu ułatwienia indywidualnego dopasowania pracy piaskarki do preferencji użytkownika, dysza ma możliwość regulacji kąta nachylenia.

UCHWYTY WIESZAKOWE

Obudowa została zaprojektowana z uwzględnieniem zasad ergonomii, umożliwia wygodną pracę zarówno w pozycji siedzącej jak i stojącej. Uchwyty wieszakowe służą do zawieszenia piaskarki na ścianie i pozwalają na znaczną oszczędność miejsca w pracowni.

WIDZISZ WYRAŹNIE, PRACUJESZ DOKŁADNIE

Źródło światła wykorzystujące specjalne diody LED charakteryzuje się dużą jasnością powyżej 5000 Lux i dokładnie oświetla pole pracy.

Dodatkowo zostało umieszczone w pyłoszczelnej obudowie separującej je od działania piasku, zwiększając jego trwałość i bezpieczeństwo pracy.

DLACZEGO COBRA MIX ?

SKUTECZNE ZABEZPIECZA PRZED PYŁEM

RĘKAWICE NIE MANKIETY CHRONIĄ TWOJE DŁONIE

DYSZE Z WĘGLIKA BORU W STANDARDZIE

PRECYZYJNY STRUMIEŃ PIASKU

MODUŁOWA KONSTRUKCJA

PARAMETRY TECHNICZNE

cobra MIX

WYMIARY ZEWNĘTRZNE
(a) 350; (b)470;  (c) 410
CIŚNIENIE
STACJONARNA – 4 -6 bar
PIÓROWA – 2 -4 bar
ILOŚĆ DYSZ
STACJONARNA – 1
PIÓROWA – 1
ROZMIAR DYSZ
STACJONARNA -3mm
PIÓROWA – 0,7 / 1,00 / 1,2 mm

ZASILANIE

230 V/ 50 HZ
WAGA
9 kg

cobra MIX 2P

WYMIARY ZEWNĘTRZNE
(a) 350; (b)470;  (c) 410
CIŚNIENIE
STACJONARNA – 4 -6 bar
PIÓROWA – 2 -4 bar
ILOŚĆ DYSZ
STACJONARNA – 1
PIÓROWA – 2
ROZMIAR DYSZ
STACJONARNA -3mm
PIÓROWA – 0,7 / 1,00 / 1,2 mm

ZASILANIE

230 V/ 50 HZ
WAGA
9 kg

cobra MIX 3P

WYMIARY ZEWNĘTRZNE
(a) 350; (b)470;  (c) 410
CIŚNIENIE
STACJONARNA – 4 -6 bar
PIÓROWA – 2 -4 bar
ILOŚĆ DYSZ
STACJONARNA – 1
PIÓROWA – 3
ROZMIAR DYSZ
STACJONARNA -3mm
PIÓROWA – 0,7 / 1,00 / 1,2 mm

ZASILANIE

230 V/ 50 HZ
WAGA
10 kg

cobra MIX 4P

WYMIARY ZEWNĘTRZNE
(a) 350; (b)470;  (c) 410
CIŚNIENIE
STACJONARNA – 4 -6 bar
PIÓROWA – 2 -4 bar
ILOŚĆ DYSZ
STACJONARNA – 1
PIÓROWA – 4
ROZMIAR DYSZ
STACJONARNA -3mm
PIÓROWA – 0,7 / 1,00 / 1,2 mm

ZASILANIE

230 V/ 50 HZ
WAGA
11 kg

ZOBACZ TAKŻE

Zobacz nasz katalog

Karta katalogowa

Zobacz nasz katalog

Gwarancja

Zobacz nasz katalog

Serwis

Zobacz nasz katalog

Assistance

DANE KONAKTOWE: ROKO

ul.Bór 177, 42-200 Częstochowa

  tel.: +48 34 369 78 21

 mobile: +48 602 269 468  

   

 

 

CAD/CAM

 

 

Skanery 3D:

Drukarki 3D:
Frezarki:
Software:

 

 

 

 

 

PINAX SYSTEM

 

 

Informacje:

Urządzenia:
Materiały:
Akcesoria:

MEBLE

System zabudowy:

   Maestro

System oświetlenia:

  Optima PRO
  Optima ECO

 

 

 

 

URZĄDZENIA

Wtryskarki:

Piece do ceramiki:
Odlewarki:
Piaskarki:
Piece do synteryzacji:
Piece do wygrzewania:
Mieszadła:
Obcinarki:
Wyciągi:
Pinarki:

 

 

 

/****** Collapsing Nested Menu Items | Code by Elegant Themes ******/ ///